قوانین و مقررات

کلیه اصول و فرآیند‌های وب سایت سیکاکم منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف‌کننده است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر خواهد بود. در صورتی که در قوانین مندرج، رویه‏‌ها و سرویس‏‌ها تغییراتی در آینده ایجاد شود، در همین صفحه منتشر و به‌روزرسانی می‌شود و کاربر قبول خواهد نمود که استفاده مستمر از سایت به معنی پذیرش هرگونه تغییر و آخرین نسخه از قوانین است. عضویت کاربر در ‌سایت سیکاکم و واردنمودن اطلاعات شخصی و استفاده از بخش‌های مختلف سایت به مفهوم آن است که کاربر از شرایط و مقررات استفاده فروش آگاه بوده و کلیه قوانین و مقررات را پذیرفته است.

تمام حقوق این سایت برای خرید مواد اولیه شوینده ها | مواد اولیه شیمیایی | مواد اولیه آرایشی و بهداشتی | اسانس سیکاکم محفوظ است.

قوانین و مقررات در سیکاکم

سیکاکم یکی از بزرگترین فروشگاه های اینترنتی مواد اولیه شیمیایی و آزمایشگاهی در کشور می باشد. در تمام مدت فعالیت خود ، اساس کار را بر تامین رضایت مشتری و ایجاد آرامش خاطر از خرید و دریافت کالا قرار داده است.

قوانین و مقررات عمومی

قوانین و مقررات در سیکاکم برای ایجاد فضایی قانونی مطابق با قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران تنظیم شده است که کاربران گرامی با رعایت نکات ذکر شده ما را همراهی نموده و در بهبود و افزایش سطح کیفی خدمات ارائه شده یاری می نمایند.

تعریف کاربر یا خریدار

کاربر یا خریدار به شخصی اطلاق می گردد که با اطلاعاتی که در قسمت عضویت و ثبت سفارش ثبت نموده است ، خود را شخصی حقیقی اعلام نموده و مایل به خرید و یا استفاده از مطالب سایت معرفی می نماید.

حفظ حریم شخصی کاربر یا خریدار

سیکاکم اطلاعات ثبت شده توسط کاربر یا خریدار را با امنیت بالا در قسمت مدیریت سایت ثبت می نماید.

ثبت سفارش و ارسال کالا

روز کاری در سیکاکم شامل 6 روز کاری در روزهای هفته می باشد که در قسمت تماس با ما اعلام گردیده ، به غیر از روزهای ثبت شده در تقویم عمومی جمهوری اسلامی ایران به عنوان روز تعطیل می باشد . کاربران پس از ثبت سفارش در سایت در روزهای ذکر شده و پرداخت آنلاین، با در دست داشتن شناسه پرداخت میتوانند جهت پیگیری با انبار تماس حاصل کرده و نسبت به نحوه ارسال ،حمل و تحویل کالا اقدام نمایند.

نکات مهم که مشتری می بایست حتما مطالعه نماید :

بند ۱ : زمان ارسال کالا محصولات داخلی ۱ روز ( کاری ) پس از سفارش ( به دلیل بسته بندی ) می باشد. سپس پس از ۴۸ تا ۷۲ ساعت ( بر طبق گفته های مسئولان مرکز مبادلات پست) با پست و باربری به دست خریدار خواهد رسید.
بند ۲ : مشتری میتواند پس از ۲۴ ساعت ( کاری) که از سفارش خود سپری گردید از فروشگاه تقاضای بارکد مرسوله را نماید. بارکد مرسوله هنگامی ثبت می گردد که فروشگاه مرسوله را به پست یا باربری تحویل داده است .
بند ۳ : بنا بر بند ۲ ، دیرکرد کالا درصورت ارائه ندادن بارکد مرسوله از سوی فروشگاه برعهده سیکاکم میباشد، ولی پس از ثبت بارکد و ارسال به مشتری ، دیر کرد پروسه زمانی دریافت مرسوله از سوی پست و باربری انجام می پزیرد و فروشگاه هیچگونه مسئولیت را عهده دار نیست .
بند ۴ : تمامی ضمانت های اصالت تمامی کالاها بر طبق لوگوی درج شده بر روی آنالیز اصلی فقط ۷ روز میباشد و پس از ۷ روز مشتری حق استرداد و بازگشت کالا و دریافت وجه را از خود صلب می نماید .
بند ۵ : مشتریان گرامی میبایست در مورد کالای انتخابی مورد نظر نهایت تحقیق را به عمل آورده و تمامی جوانب سفارش خود را در نظر گرفته و یا درخواست نمونه نمایند که در صورت اماکن ارسال نمونه ابتدا نمونه را تائید و سپس در نهایت، سفارش را ثبت نمایند .
بند ۶ : به عنوان فروشگاه کل با فروشنده های جزء تعامل فروش می نماید و برخی اجناس را این فروشندگان واحد های صنفی تامین می کند در نتیجه طبیعتا بررسی یکایک محصولات فروشندگان جزء میسر نیست، بدین سبب فروشگاه بند ۵ را ارائه نموده و فقط استرداد وجه را در صورت قبل از ۷ روز امکان پذیر میداند .
بند ۷ : در عین حال ۷ روز برای کالاهای خود زمان قرار داده است و مشتری میتواند کالا را بررسی و در صورت نیاز قبل از ۷ روز بازگشت دهد .
فروشگاه پس از رویت کالای بازگشتی از سوی مشتری موظف است وجه دریافتی از مشتری را طی ۲۴ ساعت کاری به حساب مشتری واریز نماید .
بند ۸ : ضمانت فروشگاه فقط شامل محصولاتی است که مشتری از آنها استفاده نکرده است. در صورت استفاده مشتری محصول مستعمل تلقی گردیده و فروشگاه از بازگشت هزینه معذور است .
بند ۹ : سیکاکم میتواند در صورت دریافت سفارش از سوی کاربر ( مشتری) و تسویه حساب آنلاین، در صورتی که موجودی انبار آن کالا به اتمام رسید، وجه پرداختی را پس از ۲۴ ساعت به حساب مشتری بازگرداند .
بند ۱۰ : مشتری می تواند حداکثر ۲ ساعت پس از سفارش با شماره های درج شده در قسمت تماس با ما سفارش خود را لغو نماید.
بند ۱۱ : فروشگاه میتواند در صورت دریافت سفارشاتی که مشتری لغو ننموده و از دریافت آن خودداری بعمل آورده است از طریق مراجع قانونی پیگیری نماید، که طبیعتا هزینه حمل و هزینه زیان به فروشنده که ۱٪ مبلغ کالا میباشد را شامل میگردد .
بند ۱۲ : مسئولیت تمامی بررسی های کیفی و کمی کالا بر عهده خریدار میباشد و سیکاکم هیچ مسئولیتی را بر عهده نخواهد گرفت.
بند ۱۳ : فروشگاه با توجه به ضمانت کامل بازگشتی که برای مشتری قرار داده است. هزینه ارسال کالا را بر عهده مشتری چه بصورت رفت چه بصورت برگشت         ( کالای مرجوعی ) قرار داده است .
بند ۱۴ : سیکاکم موظف است تمامی انتقاد ها و شکایت های مشتریان که از طریق سامانه ثبت می گردد بررسی نماید و نتیجه را به کاربر اعلام کند.

بند ۱۵ : هزینه حمل از درب انبار یا درب کارخانه بعهده مشتری میباشد ضمنا هزینه انبارداری نیز بر عهده مشتری می باشد. در صورتی که مشتری درخواست نماید هماهنگی با باربری جهت حمل بار را سیکاکم بر عهده خواهد گرفت که در این صورت نیز هزینه حمل و نقل کالا و انبارداری بر عهده مشتری میباشد.

خرید از وب سیکاکم به منزله پذیرفتن تمامی موارد مندرج در ضوابط فوق می باشد.